poniedziałek, 17 stycznia 2011

MÓZG MI STAJE!


Państwo polskie świruje pawiana i daje Kościołowi wszystko, czego ten zażąda. Niedługo padnie na kolana i mu obciągnie! Spermę połknie i powie: Amen! Mózg mi staje na widok tych absurdów. Podam tylko kilka przykładów z wielu tysięcy.
Urząd Wojewódzki we Wrocławiu przekazał nielegalnie 46 parafiom 500 ha. Okazało się, że 46 parafii, głównie podlegających kurii w Legnicy, dostało ziemię podwójnie albo nawet potrójnie: zamiast ustawowych 15 hektarów, które – według dziwacznych polskich przepisów – należą się każdej parafii na tzw. Ziemiach Odzyskanych od Skarbu Państwa, dostały one od 28 do 46 hektarów.
     Czerwiec 2006 r. – cystersi dostali ponad 3 hektary miejskich gruntów w Krakowie. Oficjalna wycena: 12 milionów. Specjaliści ostrożnie oszacowali wartość tej nieruchomości na ponad 24 miliony.
     Wrzesień 2007 r. – ojcowie bonifratrzy do spółki z siostrami dominikankami dostali kluczową dla rozwoju Warszawy parcelę na pograniczu stolicy i Piaseczna. Wartość rynkowa gruntu: około 400 milionów złotych. Wartość, według biegłych Komisji Majątkowej, nie więcej niż 40 milionów złotych.
     Czerwiec 2008 r. – siostry służebniczki z Nysy na Opolszczyźnie sprzedały za kilkanaście milionów złotych 20-hektarową działkę w Łopusznej (Małopolska). Wartość gruntu, według Komisji Majątkowej: 1 mln 100 tys. złotych.
     Lipiec 2008 r. – zakonnice ze Zgromadzenia św. Wincentego á Paulo stały się właścicielkami 16 ha w samym centrum opolskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Według niezwykle ostrożnych szacunków, działka warta jest na wolnym rynku 20–30 milionów złotych. Wycena Komisji Majątkowej to maksymalnie 10 milionów złotych.
     Lipiec 2008 r. – w Świerklańcu Komisja Majątkowa przekazała różnym podmiotom kościelnym 230 ha z 630-hektarowego dobrze utrzymanego gospodarstwa rolnego. Wycena Komisji: dwa złote i jedenaście groszy za metr kwadratowy. Cena rynkowa: 30 złotych za metr.
     Sierpień 2008 r. – elżbietanki z Poznania dostały 47 hektarów położonych w warszawskiej dzielnicy Białołęka. Wartość jednego metra kwadratowego działki, według Komisji, to 65 złotych. Na wolnym rynku w tej okolicy cena jednego metra nieuzbrojonej działki nie schodzi poniżej 500 złotych.
     Wystarczy? Wystarczy!
Trzeba dodać, że tylko Krk jest traktowany wyjątkowo łaskawie przez władze RP i Komisję Majątkową. A przecież istnieją w Polsce inne Kościoły i związki wyznaniowe, a między innymi: Adwentyści Dnia Siódmego, Luteranie i Kalwini, Baptyści, Kościół Starokatolicki Mariawitów, Kościół Katolicki Mariawitów, Grekokatolicy, Zielonoświątkowcy, gminy żydowskie, Świadkowie Jehowy, Prawosławni itd. itp.
     Bardzo dziwny jest stosunek Komisji Majątkowej do (na przykład) Prawosławia. Proces uwłaszczenia (odzyskania własnych świątyń, cmentarzy, klasztorów, domów parafialnych) zależy od braku sprzeciwu ze strony właściwego biskupa Krk!
     Dość silny, szczególnie na wschodnich rubieżach Polski, Kościół Prawosławny był w przeszłości często prześladowany – i to nie przez tzw. Komunę – ale przez reprezentantów Kościoła rzymskokatolickiego. Do historii przeszło wydarzenie, kiedy w miejscowości Polany (województwo podkarpackie) wyznawcy prawosławia odbudowali cerkiew (a właściwie prawie zbudowali ją od nowa), ale gdy świątynia była gotowa do akcji wkroczył miejscowy proboszcz parafii Krk.
     Wstrząśnięci tym bezprawnym najazdem, kierowanym przez księdza Kazimierza Pańczyszyna, prawosławni mieszkańcy Polan w liście do Jana Pawła II skarżyli się tak: „(...) rozbił on łomem zamki i wspólnie z wiernymi wyrąbał drzwi od zakrystii, po czym wszyscy wdarli się do cerkwi i zawładnęli nią. Ksiądz Kazimierz Pańczyszyn dokonał poświęcenia odebranej od nas cerkwi, a następnie odprawił dziękczynne nabożeństwo, oświadczając zebranym, że parafia prawosławna została w tej chwili w Polanach raz na zawsze zlikwidowana, a świątynię pod swoją opiekę wziął Kościół rzymskokatolicki (...). Sprofanowano nasze świętości. Rozebrano i wyrzucono na pole nasz ołtarz. Zabrano jednak i przywłaszczono całe wyposażenie wnętrza: cały ikonostas, krzyże naprystolne, ołtarzowe i procesyjne, chorągwie, feretrony, kielichy, pateny, szaty i księgi liturgiczne, płaszczenicę, dzwon i inne. Zabrano i przywłaszczono również materiał budowlany przeznaczony na budowę plebanii: 20 000 sztuk cegły, 2000 kg nowej blachy ocyn-kowanej, 12 metrów sześciennych budulca i desek. Słowem wszystko, co w chwili zagarnięcia przez rzymskich katolików tam się znajdowało oraz na placu cerkiewnym (...). Byliśmy szykanowani (...) Już dwunasty rok modlimy się pod gołym niebem. Bez względu na deszcz, śnieg, na wiatr zrywający pokrycie kielicha z Najświętszymi Darami. Bez względu na trzaskający mróz, stoimy i śpiewamy pieśni o miłości bliźniego. Marzną łzy na policzkach, a gdy oczy zwrócą się ku górze, gdy ujrzą wielką, wspaniałą kopułę naszej cerkwi, uwieńczoną trójramiennym krzyżem (na małych kopułach po dwa ramiona już obcięto, by były krzyże jednoramienne), sięgające zdaje się samego nieba, gdzie jest Jedyna Sprawiedliwość – płyną nowe łzy. Od cerkwi odgradza nas płot (...) za którą (...) ukazuje się postać kapłana rzymskokatolickiego, który nie zdejmując czapki przed odbywającym się Przeistoczeniem, bez chrześcijańskiego pozdrowienia, przechodzi obok, zdąża na Mszę Świętą, zresztą jedną w tygodniu. Gdy ją odprawi, cerkiew znowu będzie stała zamknięta (...)”.
     Władze Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego nie otrzymały odpowiedzi od papieża Jana Pawła II. I mimo wyroku Sądu Rejonowego w Krośnie nakazującego parafii katolickiej oddanie prawosławnym ich odbudowanej cerkwi do chwili obecnej świątynia jest w posiadaniu rzymskich katolików.
     Takich przykładów można podać wiele.
    

27 komentarzy:

 1. kalemu źle... ale jak kali komuś coś zabierze to zawsze to opatrzność boża, ot taka to nasza codzienność świetoszkowatych hipokrytów...

  OdpowiedzUsuń
 2. No i co tu pisac? Ze w Polsce mamy przyzwolenie na czarna mafie, ze rozbieraja nas po kawalku? Ze w koncu okaze sie, ze trzeba emigrowac, bo to juz nie Polska?

  OdpowiedzUsuń
 3. No mi też staje mózg jak widzę i słyszę co tam robią żeby santo subito było natychmiast ufff. Staje mi nie tylko mózg, ale wszystko co może stanąć ze ZGROZY nad tym debilnym pomyslem wyswięcania na świętego tego, co chronił pedofilów. brrr

  OdpowiedzUsuń
 4. Powiedz Mistrzu, jak tę machinę zatrzymać? Tą sytuację nie można inaczej nazwać, jak tylko planowym, rzymsko-katolickim rozbiorem Polski. Jak ktoś jeszcze raz będzie w mojej obecności mówił, że Polska jest teraz niepodległym Państwem, to go śmiechem zachlastam: Polska to pierd*lona kolonia Watykanu, bez własnej godności, wolności i suwerenności - proszę Waszmości!

  OdpowiedzUsuń
 5. Mistrz Rodan wie, ale nie powie, bo i tak to niczego nie zmieni. Rozbiór Polski nadal trwa. Kościół rośnie w siłę, księża żyją coraz dostatniej, a nam wiatr w macicę.
  Wierna czytelniczka książek Rodana Andrzeja.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak tak dalej pójdzie, to jeszcze rząd przepchnie nową konstytucję, która ustawowo zagwarantuje każdemu księżulkowi Maybacha oprócz służbowego Merca w garażu, oczywiście z pieniędzy budżetowych przeznaczonych na Służbę Zdrowia :((((((((((

  OdpowiedzUsuń
 7. Najlepszym dowodem na to, że Bóg nie istnieje, jest fakt istnienia kościoła katolickiego. Wyobraźcie sobie, drodzy współrodacy, że ktoś wszechmocny, kto jest osobą nieskończenie miłosierną, która bodajże zwraca uwagę na każdego jednego człowieka, otóż, że taka osoba pozwoliłaby sobie na to, że jakaś organizacja w jej imieniu na przestrzeni 2000 lat morduje niewinnych (wojny krzyżowe, święta inkwizycja), ślubując ubóstwo żyje w przepychu, okrada zwykłych ludzi, mówiąc, że zbiera datki na stocznię kupuje Maybacha i zakłada własne radio (Ojciec Rydzyk), kłamiąc o życiu czystości daje molestować i gwałcić niewinne dzieci, oraz pomaga także ukrywać kryminalistów (pedofilia wśród księży)? Tak na zdrowy rozum, to ściema jakich mało: daję głowę, że nikt wśród księży w Boga wcale nie wierzy, bo nieco inaczej by ta religia wyglądała. Jakby ktoś w firmie, której jestem właścicielem, w ten sposób podchodził w moim imieniu do powierzonych mu podwładnych, to przy pierwszej okazji, z wielkim rozgłosem publicznie obdarłbym go dla ogólnego przykładu ze skóry. I to wcale nie w przenośni, tylko dosłownie!

  OdpowiedzUsuń
 8. Dobre!!!
  Ale że Boga nie ma i nie ma kto takich Rydzyków obdzierać ze skóry, to oni wyruchają Polskę od przodu i od tyłu.
  Pytanie:Kto jest najmniej wybredną prostytutką na świecie?
  Odpowiedz:Polska Polityka, bo każdemu, tłustemu i obleśnemu księdzu dupy nadstawi - oto nowa definicja polskiego, politycznego patriotyzmu: zabrać tym, co nic nie mają i dać tym, co w złocie pływają :D
  Jakby to Wielki Mistrz Endriu ironicznie powiedział: nie zamartwiajta sie ludziska: po śmierci bedzie wam dobrze :DDD

  OdpowiedzUsuń
 9. http://www.youtube.com/watch?v=Ver5_DDkozA

  OdpowiedzUsuń
 10. http://video.google.com/videoplay?docid=4611463394134303735#

  OdpowiedzUsuń
 11. Jednak nie wszyscy o tym jeszcze wiedzą: wysokość podatku na kościół katolicki w Polsce wynosi 1,06% i tym narzutem są objęte wszystkie transakcje płatnicze, gdyż jest to rodzaj podatku obrotowego. To są ciężkie MILIARDY, których brakuje np. w resorcie lecznictwa, edukacji, czy też kultury, a o jakości dróg w Polsce to już nie wspominam.
  Mohery nie wyginą tak szybko. Ostatnio miałam okazję dyskutować z bardzo katolickim dwudziestolatkiem. On wierzy we wszystko, czym go trują i nie da sobie nic powiedzieć, a na dodatek twierdzi, że jest w większości, dlatego każdy ateista może go pocałować gdzieś! Pozwolę sobie zacytować coś z mojej młodości, zespół T.Love w utworze „Szara Młodzież” śpiewał 30 lat temu: „wszyscy sikają pod siebie w zgodzie i nic nie wiedzą o swoim smrodzie”. Tutaj jest pies pogrzebany. Demokracja polega na tym, że większość rządzi, wszystko jedno jaka by otumaniona, czy zaściankowa nie była. Dlatego najważniejsze jest uświadomienie. Nie kłótnia, tylko powolne, drobnym i spokojnym kroczkiem ogólnokrajowo wprowadzane otwieranie oczu. Należy zwrócić na to uwagę, że mohery rozumują jak małe dzieci. Dlatego należy też z nimi w ten sposób rozmawiać: najpierw pokazać, że się jest zainteresowanym ich zdaniem, a jak się zdobędzie zaufanie, to powoli podrzucać ciekawe myśli, które ruszą zardzewiałe umysły. NIE WOLNO NIE ROBIĆ NIC, gdyż kościół katolicki jest bardzo agresywny w swych antyludzkich i antypaństwowych poczynaniach i tylko na taką postawę czeka - a nawet wkręcił już wielu swoich ludzi w nasze, ateistyczne kręgi, którzy mają na celu kontrolować nasze poczynania i przy okazji obezwładnić wszelkie próby zorganizowania czynnego ruchu oporu. Takie pieniądze, to się broni rękami i nogami, wszelkie chwyty są dozwolone: najlepszym dowodem na to jest to bezustanne najeżdżanie na Żydów, Niemców, Ruskich, ale nie na Amerykę! Ameryka, jakby mogła, to sprzedałaby Polskę za pięćdziesiąt centów - dla przypomnienia: już to raz zrobili, podpisując układ w Jałcie, oddali bez walki Polskę i inne narody w ręce Stalina. Jak Polak się sam za swoją przyszłość nie weźmie, to nikt mu w tym nie pomoże, a kościół rozdrapie wszystko, co się tylko rozdrapać da. Taka jest rzeczywistość.
  Matka trójki ateistów

  OdpowiedzUsuń
 12. W Lubinie wyburzą 4 domy bo zasłaniają kościół. Wyć sie chce z bezsilności.

  OdpowiedzUsuń
 13. Poziom edukacji ekonomicznej społeczności katolickiej jest w chwili obecnej niemalże zerowy. Dlaczegoś, baranku boży bidny? Boś głupi! Dlaczegoś głupi? Boś bidny! Koło jest zamknięte. Zgadzam się tutaj w zupełności ze stwierdzeniem matki trojga ateistów, iż zaistniała potrzeba ogólnokrajowego mozolnego i rozumnego uświadamiania szarych mas na szczeblu podstawowym, gdyż tylko tego rodzaju akcja gwarantuje jakikolwiek postęp w dziedzinie zwalczania ciemnoty i zakłamania. To jest wręcz nasz patriotyczny obowiązek. Zero kłótni, pokazujmy na każdym kroku suwerenną inteligencję i rozwagę. Ja od dzisiaj zaczynam mą misję nawracania na drogę cnoty tych chorych na zaćmę umysłową kościelnych klakierów.
  Pogromca jeleni

  OdpowiedzUsuń
 14. @Pogromca Jeleni: tak, to jest najrozsądniejsze, ale nie należy zapominać, że my, antyklerykalnie nastawieni ludzie, to czerwona płachta dla tych okultystycznie nastawionych, albo jakby to ktoś to powiedział: diabelskich nauk krk. Fuzzy logic is the king: nie ma to jak rżnąć niezoriętownego głupola, który poprzez wnikliwe pytania insynuuje uzyskanie odpowiednich odpowiedzi. Dlatego sugeruję jak najbardziej naturalny i rzeczowy tok rozmowy z „pacjentem“, który nie pozwoli mu żadnym momencie na zaszufladkowanie naszego światopoglądu jako wrogiego doktrynom watykańskich czarnoksiężników, gdyż w przeciwnym wypadku konfrontowani będziemy z reakcją kompletnej nienawiści i blokady, którą miał okazję Mistrz Endriu doswiadczyć wczoraj ze strony profilu „Artur Miścicki“ na fejsbuku. Rozmowa z takim ekstremistą, to jakby gra w szachy - należy być zawsze kilka ruchów do przodu, co nie jest zbyt trudne, gdyż widząc zwolenników owych szarlatańskich nauk, znaczy tych dzisiejszych spadkobierców świętej inkwizycji, można lekką ręką przejżeć ich na wskroś w momencie, gdy poraz pierwszy swe usta otwierają: taką zgnilizną w oddechu nie zionie nawet ostatatnia padlinożerna hiena :)
  Najważniejsze jest moim zdaniem, aby te pseudo bogobojne karykatury człowieczeństwa nie zdominowały niespodziewanie tego naszego, wytyczającego przyszłą drogę Polski, świata intelektualistów, którzy po części poddali się doktrynalnym wpływom tzw. „duszpasterstwa“- czyli odłożyli swój własny mózg na zakurzoną półkę wyimaginowanego politycznie surrealizmu, którego pustynne piaski tej pustej, antyludzkiej, natypaństwowej, antysemickiej, antypolskiej, zakłamanej, oraz tendencyjnie egocentrycznej wiary zasypały im to kiełkujące ziarno zdrowego rozsądku!
  Politolog-realista

  OdpowiedzUsuń
 15. -1-

  Zastanawiając się tutaj nad moim pierwszym wpisem doszedłem do wniosku, iż najlepiej będzie, jak przytoczę kilka faktów z historii kościoła, które będąc skróconą dokumentacją przekrętów tzw. Namiestników Chrystusa, w bardzo wymowny sposób przedstawiają całą obłudę tej dziwnej instytucji. Dla czytelników publikacji Mistrza Rodana to żadne novum, ale cała reszta powinna to przeczytać:

  120 r. - Pierwsze wzmianki o używaniu wody świeconej do "wypędzania duchów" nieczystych

  157 r. - Po raz pierwszy zastosowano formy pokuty

  II wiek - Święty Klemens z Aleksandrii pisał, "Każda kobieta powinna być przepełniona wstydem przez samo tylko myślenie, ze jest kobieta".

  - Rzymski filozof Celsus poświadcza fałszowanie pism chrześcijańskich, mówiąc o rewizjonistach:
  "przerabiali Pisma Święte z ich pierwotnej postaci
  i usunęli wszystko, co pozwalało im na odparcie skierowanych przeciwko nim zarzutów."

  - (Pomimo zakazania przez Kościół prowadzenia jakichkolwiek dalszych badań dotyczących pochodzenia Ewangelii, uczeni wykazali, ze wszystkie cztery uznane przez Kościół Ewangelie zostały przerobione i poprawione)

  III wiek. Aż do III wieku wyznawcy chrystianizmu nie słyszeli o wieczystym dziewictwie Maryi.Ewangelia Mateusza informuje, iż Józef "nie zbliżał się do Maryji, aż porodziła Syna". ("Zbliżenie się" oznacza w Biblii małżeńskie współżycie.)

  200 r. - Ustanowiono "stan duchowny" przez wprowadzenie ordynacji. Chrześcijanie zostali podzieleni na duchownych i laików - przedtem wszyscy byli na równi, jednocześnie będąc braćmi i kapłanami przed Bogiem.

  220 r. - Przyjęto dogmat o konieczności pewnych czynności kościelnych, niezbędnych do zbawienia.

  250 r. - Wprowadzono naukę o wiecznych mękach.

  312 - Bitwa pod mostem mulwijskim - Chrześcijaństwo staje się jedną z religii państwowych pogańskiego Rzymu. Powstanie Instytucji Kościoła Katolickiego. Początek prześladowania i mordowania niechrześcijan.

  321 r. - Cesarz Konstantyn nakazuje święcić niedziele zamiast dotychczasowej soboty. (na pamiątkę zmartwychwstałego rzymskiego boga Mitry)

  325 r. Cesarz Konstantyn na soborze nicejskim ustanawia kanon pisma "świętego" i "dwojce święta" awansując Jezusa do miana Boga.Jezus z Betlejem ma zastąpić dotychczas czczonego Mitrę.

  330 r. - Wprowadzenie czczenia zmarłych "świętych" i ich relikwii

  360 r. - Wprowadzenie zwyczaju czczenia aniołów

  381r. - Do obowiązującej dotychczas konstantynskiej "Dwójcy Świętej" cesarz Teodozjusz dołączył trzecia osobie tzw." Ducha Świętego". Działo się to na soborze w Konstantynopolu

  391 r.- W Aleksandrii Chrześcijanie spalili największa na świecie bibliotekę, w której
  przechowywano około 700 000 starożytnych zwojów. Zamknięto starożytne
  akademie, skończyło się nauczanie kogokolwiek poza murami kościołów.

  431r. - Wyrażenie Xristo Tokos - Matka Chrystusa - zostało zastąpione na Teo Tokos - Boga Rodzica.

  449 r. - Papież Leon I wprowadza prymat biskupa Rzymu.

  539 r. - Ustanowiono władze papieży oraz ofiarę mszy świętej

  VI wiek. Chrześcijański filozof Boethius, pisał "Kobieta jest świątynią zbudowaną na bagnie". W VI wieku na soborze w Macon biskupi głosowali nad problemem, czy kobiety mają dusze, a w X wieku Odo z Cluny głosił, że "Obejmować kobietę to tak jak obejmować wór gnoju..."

  OdpowiedzUsuń
 16. -2-

  593 r. - Papież Grzegorz I wprowadził wiarę w czyściec, dla uzdrowienia finansów kurii rzymskiej poprzez sprzedaż odpustów od kar czyśćcowych.

  600 r. - Wprowadzenie "godzinki" do M.B. oraz łacinę do liturgii.

  715 r. - Wprowadzono modlitwy do Marii Panny oraz świętych.

  726 r. - W Rzymie zaczęto czcić obrazy.

  - Kościół rzymski z Dziesięciu Boskich Przykazań usunął drugie, które brzmi:
  "Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył"

  - Otworzyło to drogę do handlu medalikami, obrazami, szkaplerzami, krzyżykami, posągami itp. Przykazań jednak musiało pozostać dziesięć. Podzielił więc kościół ostatnie przykazanie, mówiące o niepożądaniu ani żony, ani osła, ani wołu, na dwie części i odtąd katolicy mają też Dziesięć Przykazań, tak jak i Żydzi.

  783 r. - Nastał zwyczaj całowania nóg papieża.

  813 r. - Ustanowiono Święto Wniebowzięcia N.M.P.

  993. r. - Papież Leon III zaczął kanonizować zmarłych.

  X wiek.Cala Europa znalazła się pod panowaniem papieży. 95 procent ludności nie umiało ani czytać, ani pisać; ludzie żyli w ciemnocie i brudzie; wódę uważano za szkodliwa dla zdrowia; kwitły przesądy i gusła. Załamuje się aktywność na polu medycyny, techniki, nauki, edukacji, sztuki i handlu.
  Rozpoczyna się mroczny okres w historii Europy.

  1000 r. -Ustanowiono Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.

  1015 r. - Wprowadzono przymusowy celibat dla duchownych, aby rozwiązać problem przejmowania spadków przez ich rodziny .(Przedtem duchowni mieli żony i dzieci)

  1077 r. - Papież Grzegorz VII ustanowił "klątwę"

  1095 r. - Papież Urban II wezwał rycerzy Europy do zjednoczenia i marszu na Jerozolimę. Zainicjował w ten sposób pierwszą wyprawę krzyżową.

  1099 r. - Masakra Muzułmanów i Żydów w Jerozolimie. Kronikarz Rajmund pisał: "Na ulicach leżały sterty głów, rąk i stóp. Jedni zginęli od strzał lub zrzucono ich z wież; inni torturowani przez kilka dni zostali w końcu żywcem spaleni. To był prawdziwy, zdumiewający wyrok Boga nakazujący, aby miejsce to wypełnione było krwią niewiernych."

  XII wiek. Uczony i filozof, święty Tomasz z Akwinu głosił, że zwierzęta nie mają życia po śmierci ani wrodzonych praw, oraz że "przez nieodwołalny nakaz Stwórcy ich życie i śmierć należą do nas".

  1116 r. - Sobór Laterański ustanowił spowiedź "na ucho"

  1140 r. - Ułożono i przyjęto 7 sakramentów świętych.

  1204 r. - Zaczęła działać Święta Inkwizycja. Słudzy kościoła zamęczyli lub spalili żywcem setki tysięcy ludzi. Piece służące do palenia ludzi, takie, jakie były budowane w XX wieku przez nazistowskich Niemców, po raz pierwszy stosowane były przez chrześcijańską inkwizycje

  "Encyklopedia katolicka" twierdzi , ze inkwizycja "dużo zdziałała dla cywilizacji".

  1204 r. - Papież Innocenty III wysłał armie krzyżowców do Konstantynopola: Żołnierze Chrystusa zdobyli Konstantynopol, z zaciekłością grabiąc i mordując mieszkańców. Następnie plądrują i palą miasto. Według relacji kronikarza Geoffrey'a Villehardeuin'a, nigdy przedtem, od stworzenia świata, nie wywieziono z miasta tylu bogactw.

  OdpowiedzUsuń
 17. -3-

  1208 r. - Innocenty III zaoferował każdemu, kto chwyci za bron, oprócz prolongaty spłat i boskiego zbawienia, również ziemie i majątek heretyków i ich sprzymierzeńców, rozpoczęła się Krucjata Albigenska, której celem było wymordowanie katarów. Szacuje się, że Krucjata Albigezjanska pochłonęła milion istnień ludzkich, nie tylko katarów, ale dotknęła większą cześć populacji południowej Francji.

  - Przeor, dowodzący wojskami krucjaty, gdy mu się skarżono, że trudno jest odróżnić wiernych od heretyków, odpowiedział: "Zabijać wszystkich. Bóg ich odróżni".

  1229 r. - Papież Grzegorz IX zakazał czytania Biblii pod sankcja kar inkwizycyjnych.

  1231 r. - Nakaz papieski zalecał palenie heretyków na stosie. Pod względem technicznym pozwalało to uniknąć rozpryskiwania się krwi.

  1244 r. - Na soborze w Narbonne zdecydowano, aby przy skazywaniu heretyków nie oszczędzano mężów ze względu na ich żony, ani żon ze względu na męża, ani tez rodziców ze względu na dzieci. "Wyrok nie powinien być łagodzony ze względu na chorobę czy podeszły wiek. Każdy wyrok powinien obejmować biczowanie."

  1252 r. - Tortury zostają prawnie dozwolone przez Kościół (zostały usankcjonowane przez
  papieża Innocentego IV)

  - Tortury obejmowały: Łamanie na kole, wieszanie za ręce z ciężarami u nóg, ściskanie czułych części ciała, sadzanie na rozżarzonych węglach lub żelazie, wyłamywanie stawów, gotowanie żywcem itp. Była to "ludzka" - jak zapewnia kościół - metoda badań

  1263 r. - Zatwierdzono przyjmowanie komunii pod jedna postacią.

  1264 r. - Ustanowiono uroczystość Bożego Ciała

  1275 r. - Pojawiły się dyskusje na temat płacenia daniny. W odpowiedzi papież ekskomunikował całe miasto, Florencje.

  XIV wiek - Wybucha epidemia czarnej śmierci, kościół wyjaśniał, że winę za ten stan rzeczy ponoszą Żydzi, zachęcając przy tym do napaści na nich

  1311 r. - Papież Klemens V jako pierwszy ukoronował się potrójną koroną władcy

  1326 r. - Niezgodność przesadnie bogatej organizacji Kościoła z głoszonymi
  przez nią ideami Jezusa Chrystusa ,doprowadziła do ogłoszenia bulli papieskiej Cum inter nonnullos, w której uważano za herezje twierdzenia, jakoby Jezus i Jego apostołowie nie posiadali żadnej własności w postaci dóbr materialnych.

  1377 r. - Robert z Genewy wynajął bandę najemników, którzy po zdobyciu Bolonii ruszyli na Cessne. Przez trzy dni i noce, począwszy od 3 lutego 1377 roku, przy zamkniętych bramach miasta, żołnierze dokonali rzezi jego mieszkańców. W 1378 roku, Robert z Genewy został papieżem i przyjął imię Klemensa VII

  1450-1750r - Okres polowania na czarownice. Straszliwymi torturami zamęczono setki tysięcy kobiet posądzanych o czary.

  - Dzieci można było również oskarżać o czary: dziewczynki po ukończeniu 9,5 lat, chłopców po ukończeniu 10 lat. Młodsze dzieci torturowano w celu uzyskania zeznań obciążających rodziców. W procesach o czary brane były pod uwagę "zeznania" dwulatków

  1484 r. - Papież Innocenty VIII oficjalnie nakazał palenie na stosach kotów domowych razem z czarownicami. Zwyczaj ten był praktykowany przez trwający setki lat okres polowań na czarownice.

  - Wiara, ze zwierzęta są pośrednikami diabła, doprowadziła do załamania się naturalnej kontroli liczebności populacji gryzoni. Celem ataku gorliwych chrześcijan najczęściej były koty, wilki, węże, lisy i białe koguty. Ponieważ wiele z tych zwierząt polowało na
  roznoszące choroby gryzonie, ich eliminacja wzmogła wybuchy epidemii

  OdpowiedzUsuń
 18. -4-

  1492 r. - Kolumb odkrył Amerykę. Inkwizycja szybko postępuje śladami odkrywców. Tubylców, którzy nie chcieli nawrócić się na wiarę chrześcijańską, palono na stosach.

  1493 r. - Bulla papieska uprawomocniła deklaracje wojny przeciwko wszystkim narodom w Ameryce Południowej, które odmówiły przyjęcia chrześcijaństwa.

  - Kobiety i mężczyzn szczuto psami karmionymi ludzkim mięsem i ćwiartowanymi żywcem indiańskimi niemowlętami. Wbijano ciężarne kobiety na pale, przywiązywano ofiary do luf armatnich i puszczano je z dymem. Mordowano, gwałcono, ucinano ręce, nosy, wargi, piersi.

  - Jezuita José de Anchieta twierdził: `Miecz i żelazny pręt to najlepsi kaznodzieje’. Tego oto barbarzynce, Jan Paweł II beatyfikował w 1980 r., nazywając go `apostołem Brazylii, wzorem dla całej generacji misjonarzy'.

  - Gdy katoliccy "misjonarze" zawitali do Meksyku, żyło tam około 11 milionów Indian, a po stu latach już tylko półtora miliona. Słowo Boże zawiezione w tamte rejony `pięknie zaowocowało' .

  - „Papież tysiąclecia J.P.II“ podczas pobytu na tamtych ziemiach mówił o „zwycięstwie fundamentalnych praw człowieka” i „dziele ewangelizacji i pokoju „

  1563 r. - Ustalono, ze tradycja Kościoła jest ważniejszym źródłem objawienia od Słowa Bożego.

  1572 r. - We Francji 24 sierpnia w masakrze znanej pod nazwa Dnia Świętego Bartłomieja zamordowano 10 000 protestantów. Papież Grzegorz XIII napisał potem do króla Francji Karola IX: "Cieszymy się razem z tobą, że z Boska pomocą uwolniłeś świat od tych podłych heretyków"

  1650 r. - W Nowej Anglii prawnie zakazano noszenia ubrań z "krótkimi rękawami, gdyż mogłyby zostać odsłonięte nagie ramiona". Chrześcijanie zaczęli uważać, że wszystko, co zwraca uwagę na świat fizyczny jest bezbożne.

  - Galileusz próbuje rozpowszechniać teorie heliocentryczna. Zostaje zatrzymany przez Inkwizycje.

  - Poglądy świętego Augustyna odzwierciedlały "naukowe" podejście Kościoła do świata:
  "Jest to niemożliwe, aby po przeciwnej stronie Ziemi znajdowali się ludzie,
  gdyż w Piśmie Świętym nie ma wzmianki o takim rodzie wśród potomków Adama."

  1852 r. - Wprowadzono nabożeństwo majowe do N. M. P.

  1854 r. - Wprowadzono dogmat o tzw. Niepokalanym Poczęciu N.M.P.

  1855 r. - Sprzeciw Kościoła wobec Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Kościół głosił, iż "wolność to bluźnierstwo, wolność to odwodzenie innych od prawdziwego Boga. Wolność to mówienie kłamstw w imię Boga". Wcześniej,do Kongresu Stanów Zjednoczonych kościół wniósł projekt ustawy zabraniającej wydobywania z łona ziemi ropy naftowej, którą Bóg tam umieścił, aby czarci w piekle mieli czym pod kotłami palić

  1870 r. - Wprowadzono dogmat o nieomylności papieża.

  - Początek XX wieku. - Papież Leon XIII nadal udowadnia, że najwyższa kara daje się uzasadnić następująco: "Kara śmierci jest niezbędnym i skutecznym środkiem dla osiągnięcia celu Kościoła, gdy buntownicy wystąpią przeciw niemu i naruszą jedność duchowa"

  1917 r. - Tortury były prawnie dozwolone przez Kościół od roku 1252, w którym zostały usankcjonowane przez papieża Innocentego IV, aż do roku 1917, w którym to zaczął obowiązywać nowy Codex Juris Canonici

  1950 r. - W petycji do Watykanu, katolicy proszą o dogmatyzacje fizycznego wniebowzięcia Maryi. W odpowiedzi Watykan uchwala dogmat o wniebowzięciu N. M. P.( w Ewangeliach nie ma słowa o tym).

  1965 r. Dopiero w 1965 roku Kościół rzymskokatolicki unieważnił potępienie Galileusza.

  1977 r.- Papież Paweł VI wyjaśnia, że kobieta ma zakazany wstęp do stanu duchownego, "Ponieważ nasz Pan był mężczyzną"

  OdpowiedzUsuń
 19. Świetny, bardzo poglądowy komentarz. Najbardziej podobał mi się ten fragment:
  „1855 r. - Sprzeciw Kościoła wobec Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Kościół głosił, iż "wolność to bluźnierstwo, wolność to odwodzenie innych od prawdziwego Boga. Wolność to mówienie kłamstw w imię Boga". Wcześniej, do Kongresu Stanów Zjednoczonych kościół wniósł projekt ustawy zabraniającej wydobywania z łona ziemi ropy naftowej, którą Bóg tam umieścił, aby czarci w piekle mieli czym pod kotłami palić”.
  Teraz to już wiadomo, o co tak naprawdę KKat się zawsze troszczył. Chciałabym się nareszcie dowiedzieć, jak na imię ma ten czart, do którego ten „wielki” Watykan cały czas się modli, kogo tak de facto papież uważa za „prawdziwego Boga”? Chyba się nasz „drogi” KKat nieco zaplątał w swym kulcie szatana:
  http://www.youtube.com/watch?v=Fkzye5-DWt0&feature=related

  OdpowiedzUsuń
 20. To swoiste kalendarium jest nie do końca na temat, a w ogóle krąży w necie już od dłuższego czasu. Ale i tak warto je propagować.
  Co do meritum, sądzę że powodów do mózgowego wzwodu jest znacznie więcej a Andrzej odsłonił przysłowiowy czubek góry lodowej.
  Ogólne dane odnośnie kościelnej grabieży przytoczył ostatnio tyg. FiM - w sumie to ponad 3,5 miliarda rocznie wyrwane z publicznej kasy. Co możemy z tym zrobić?? Niestety obecnie prawie nic. Trzeba zmienić prawo, a tego potrzebna jest większość sejmowa. Może się uda w 2015, choć patrząc realnie to raczej w następnej dekadzie.
  Jerzy Sz.

  OdpowiedzUsuń
 21. Jerzy Sz. To kalendarium, które podajesz, a które krąży w necie jest na chama i bez podania źródeł zerżnięte z mojej książki "Kryminalna historia Kościoła". W tej właśnie książce podaję owo kalendarium. Poświęcam na to cały rozdział.
  Zajrzyj do mojej księgarni internetowej to się przekonasz, że taka książka istnieje i o czym ona jest. Podaję link:
  www.arispoland.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. @Andrzej,
  Nie mam powodu wątpić w Twoje słowa odnośnie źródła cytowanego kalendarium. Te cztery komentarze zamieszczone tutaj nie są mojego autorstwa - zwróciłem tylko uwagę, że nie bardzo wiążą się z tematyką postu. A z książką chętnie się zapoznam - jedną część już mam.
  Jerzy Sz.

  OdpowiedzUsuń
 23. @Jerzy Sz.
  Kalendarium jest moim zdaniem na miejscu, gdyż uzmysławia, że krk przez ostatnie 2000 lat zajmował się tylko i wyłącznie pomnażaniem swego majątku. Czy to jest tak trudne do zauważenia? Wszelkie kościelne poczynania miały cały czas na uwadze ogólne względy ekonomiczne, których podłożem było agresywne dążenie do rozszerzania swych ideologicznych wpływów. Dlaczeko tępią Żydow? Żyd zna się obrocie walutą, a więc jest przede wszystkim rywalem w interesie. Tylko krk ma prawo rwać kasę, dlatego najlepiej skłócić cały naród, aby wyodrębnić z niego tych czystych, nieskazitelnych i oddanych Watykanowi strażników wiary. Każdy innowierca jest wrogiem, czyli rdzenna ludność prawosławna na Suwalszczyźnie będzie tak samo opluwana jak ten Niemiec z Opolskiego, który jest ewangelikiem, czy też warszawski aktor-Żyd. Tak ogólnie rzecz biorąc, to Żydzi w oczach „Jedynej Prawdziwej Wiary” są naprawdę najgorszą zarazą. Katolicy odcinają się tym samym od Jezusa, który sam był Żydem. Jakby miał teraz chodzić po Ziemi, to Polskę z pewnością omijałby z daleka, żeby go kościelni w jakiejś stodole nie spalili.
  Uważasz się za Polaka? Poczekaj, aż kościół ci nie udowodni, że dziadek został pod koniec wojny na siłę wciągnięty w szeregi Wehrmachtu, albo babcia była prawosławna, albo ty jesteś lewicowo nastawionym bękartem, którego córka wyszła właśnie za Żyda-i dupa blada: gówno jesteś a nie Polak! Chcesz wzór prawdziwego Polaka, tudzież patrioty, oraz osoby będącej idolem całych zastępów heroicznych bohaterów dnia dzisiejszego? Otóż jest nim bez wątpienia Ojciec Rydzyk, takiego krystalicznego przywództwa duchowego, jakie mają nasze moherki, to i trzecia rzesza by się nie mogła powstydzić! On ci powie, jak zachować czystość rasy- a jego kolega Jarek, to już marsze z pochodniami ćwiczy. I wy się tutaj może pytacie: po cholerę kościołowi taka wielka kasa, przecież oni jej nie przeżrą. A może oni powoli na wojnę z niewiernymi się szykują? A to już swoje kosztuje!

  OdpowiedzUsuń
 24. Wczoraj usłyszałem: nie lubię Ruskich!
  Zapytałem: dlaczego?
  Usłyszałem: bo to Ruskie!
  Pytam więc: a zna Pani osobiście jakieś osoby z Rosji?
  Odpowiedź brzmiała: a Boże uchowaj, ja to z tym bydłem nie chcę mieć nic do czynienia!
  Stwierdzam: Ale jakby nie te Ruskie, to może by Pani w ogóle na świecie nie było, bo hitlerowcy to Pani matkę w obozie na śmierć by zagłodzili!
  Nastąpiła programowa blokada rozmówcy: a co mi Pan tu będziesz wode z mózgu robił, wywrotowiec pan jesteś, jakiś czerwony, czy co?
  Więc kontruję: przepraszam bardzo, czy ja może wyglądam na Indianina?
  Klasyczna śpiewka: Panie, a daj mi Pan święty spokój!

  Na całym świecie króluje teraz hasło: „simplicity first”. Może pobawmy się w to też, oraz zastanówmy się, o co chodzi tak na serio Watykanowi i jego agitatorom? Wyłącznie kasa i władza. To jedyne, co można dostrzec. Na rozwoju człowieka nie zależy im w ogóle- wręcz przeciwnie: wierny wielbiciel papieskiego kultu musi być na tyle ograniczony, bądź też zastraszony, lub złamany, aby przyjmować tę absolutnie irracjonalną i niszczącą wewnętrznie dogmatykę jako dobro najwyższe, które nie podlega żadnej krytyce, oraz musi on też z prawdziwym entuzjazmem i nieograniczonym uwielbieniem przyjmować najbardziej absurdalne i niemoralne pociągnięcia tych rozwydrzonych pseudowyznawców Jezusa. O ile w dobie ciemnego średniowiecza można było poniekąd zrozumieć bojaźń przed tak okrutnymi torturami, jak palenie na stosie, gotowanie w oleju, czy też rozciąganie końmi, z którymi przeciwnicy watykańskiego kościoła byli codziennie konfrontowani- o tyle w dzisiejszym świecie nasuwa się każdemu logicznie myślącemu przedstawicielowi „homo sapiens” takowe pytanie: co kieruje tak na serio tymi milionami tak bardzo antagonistycznie nastawionych moherowych sióstr i braci, którzy jak się okazuje, to własnego sąsiada utopiliby w łyżce wody, bo ktoś właśnie rzucił hasło, że to pedał, którego należy nienawidzić, bo to zwyrodnialec- to nic, że on fajny i miły koleś, który pracuje jako lekarz w pogotowiu i codziennie ratuje ludzkie życie - on jest niegodny, aby egzystować w Polsce ludzi sakramentalnie-czystych i kościelnie -moralnych!

  Czyżby ta „gorąca” nienawiść była tak niesamowitym motorem działania tych ultra katolickich elementów? Wydaje się, że tak! To jest w chwili obecnej ta właśnie adrenalina, która trzyma te zrezygnowane życiowo i moralnie, te umysłowe zwyrodnienia na nogach i sprawia, że nareszcie znajdują swe prawdziwe powołanie w życiu: jest nim wojna krzyżowa! Będą walczyć z każdym, kogo ich przewodnik uzna za niegodnego ziemskiej koegzystencji, będą zionąć nienawiścią, obrzydzeniem i pogardą - to jedyne, prawdziwe i najsłodsze źródło energii, która jest esencją i upojeniem ich życia. A wszystko w imię Jezusa! Powiedzcie mi, moi drodzy, jak katolicyzm, z Rydzykiem na czele, był w stanie zrobić taki szpagat? Nienawiść w imię Zbawiciela, który podobnież proklamował miłość do bliźniego swego? Ja wam mówię: w Watykanie siedzą geniusze! Proponuję rewizję pewnego staropolskiego powiedzenia, które teraz powinno brzmieć w ten sposób: Gdzie diabeł nie może- tam księdza pośle!!!

  OdpowiedzUsuń
 25. O, cholera! A jak się okaże, że JK za tym dzisiejszym zamachem na lotnisku w Moskwie stoi, to nas ruskie w trzy dupy rozniosą :(((
  Mohery atoma nie mają, gazu nie ciągną - ale mordę to wiecznie rozdziawiać muszą

  OdpowiedzUsuń
 26. Mistrzu pójdź do informantów, niech Ci rzucą jeszcze coś zajebistego na temat PISu, Jaro, Kościoła, albo św. Ojca Tadzia, czym mógłbyś zaskoczyć całą Polskę, bo te bydlaki mają jeszcze sporo brudu za paznokciami, ale poza Tobą nikt tak na serio to nie ma odwagi kopnąć gówna, bo ono zaraz śmierdzi :)
  P.S. Jak Ojciec Rydzyk nazywa Miriam swoją matką, to może on też Żyd, jak i ona, tylko to dobrze to ukrywa. Rękę do robienia pieniędzy ma, no bo to w genach leży :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Konkretny link. Miarodajne oraz przerażające liczby, które warto znać.
  Czyli kilka suchych faktów o kasie, jaką Kościół ciągnie z Budżetu Polski:
  http://www.youtube.com/watch?v=mS-hjNH5sdo&NR=1

  OdpowiedzUsuń

Jeśli chcesz skomentować nie tworząc konta, wybierz NAZWA/ADRES URL albo ANONIMOWY.