środa, 4 maja 2011

ZBRODNIE KOŚCIOŁA część szósta


Zainteresowanych moimi książkami o tematyce historiozoficznej, religijnej, antyklerykalnej - informuję, że wystarczy kliknąć w link "KSIĄŻKI ANDRZEJA RODANA - OFICJALNY DYSTRYBUTOR" znajdujący się pod tytułem bloga, aby zapoznać się z tytułami i tematyką poszczególnych prac.
Kiedy w 1555 roku Generalny Inkwizytor, Giovanni Pietro Caraffa, został papieżem Pawłem IV (l555-1559), natychmiast polecił sporządzić wykaz książek, których nie wolno rozpowszechniać, posiadać ani czytać. W ten sposób w roku 1559 po raz pierwszy ukazał się powszechny indeks ksiąg zakazanych. Umieszczono w nim tytuły dzieł oraz nazwiska autorów oskarżonych o rozsiewanie heretyckich poglądów. Na mocy bulli papieskiej Pawła IV z 5 stycznia 1559 odwołano wszelkie pozwolenia na czytanie zakazanych dzieł, spowiednicy mieli obowiązek dowiadywać się, kto czyta i rozpowszechnia heretyckie druki, szczególnie chodziło o publikacje luterańskie. Od zakazu nikt nie był zwolniony, pod groźbą ekskomuniki obowiązywał on urzędników kościelnych, biskupów, arcybiskupów, kardynałów, patriarchów, a także panujących i cesarzy.
            Według von Pastora i innych historyków, co relacjonuję w moim „Życiu erotycznym papieży”, Paweł IV był niesłychanym barbarzyńcą: „Nawet najmniejsza nieostrożność wystarczała do podejrzenia o herezję. Niemądrze i łatwowiernie nadstawiał papież Paweł IV ucha najniedorzeczniejszym denuncjacjom. Żaden urząd, żadne zasługi nie liczyły się, gdy na kogoś padło podejrzenie. Oszczercy wzięli się pilnie do roboty. Rozpoczęły się rządy terroru”.
         I właśnie ten papież, pozbawiony wszelkich skrupułów i sumienia, który publicznie wykrzykiwał, że nawet gdyby jego ojciec był heretykiem, to sam by przyniósł drzewo na stos, by go spalić, wprowadził inkwizycję również w Rzymie. Podczas jego czteroletniego panowania tysiące ludzi było w straszny sposób torturowanych i zamordowanych. Paweł IV przy pomocy inkwizytorów rozszerzył w Europie akcję płonących stosów, zniszczenia, mordów i spustoszenia. To on zalecił stosowanie tortur nie tylko wobec oskarżonych, ale i wobec... świadków.
         Szczególnie nienawidził Hiszpanów, którzy według niego byli „gromadą heretyków, schizmatyków, ludzi przeklętych przez Boga, pół Żydów i pół Maurów, krótko mówiąc - wyrzutkami ludzkości... W roku 1559 papież ogłosił indeks książek zakazanych. Znalazły się na niej całe księgi Biblii, a także wiele dzieł Ojców Kościoła. Tę haniebną dla Kościoła listę unieważniano nazajutrz po jego śmierci” (Mathieu-Rosay).
         Można powiedzieć z całą pewnością, że Paweł IV był psychopatą. Człowiek opętany szaleństwem rządził całą chrześcijańską Europą i nikt mu się nie sprzeciwiał - dopiero wieść o jego śmierci (18 sierpnia 1559 roku) przyniosła ulgę i wybuch radości.
Gdy już Paweł IV umierał, Rzymianie powstali przeciw barbarzyńskiej inkwizycji. Zdobyli siłą inkwizycyjne lochy, uwolnili więźniów, podpalili więzienia. Rozbili również pomnik wystawiony na cześć papieża, odłamali mu głowę i prawą rękę i przez trzy dni włóczyli okaleczony posąg przez ulice miasta, aż w końcu utopili go w Tybrze. Antypapieskie powstanie trwało dwanaście dni. Ludność zniszczyła klasztor dominikanów, bowiem zakonnicy ci byli najgorszymi „psami papieskimi”, którzy podżegali do torturowania i mordowania niewinnych ludzi.
         Następni papieże byli jeszcze „lepsi”. Na przykład Pius V (1566-1572), kiedy już na starość oślepł i nie mógł na własne oczy oglądać palących się na stosach heretyków, czyli „dzieci przez diabła spłodzonych”, kazał prowadzić się jak najbliżej stosu, aby mógł słyszeć jęki i rozpaczliwe krzyki ofiar. Uwielbiał te odgłosy...
         Papież Pius V należał do zakonu dominikanów, a był także wielkim inkwizytorem Świętej Inkwizycji. W wieku 24 lat przyjął święcenia kapłańskie i zaczął nauczać teologii. Stojąc na czele inkwizycji, osobiście skazał na spalenie na stosie kilka tysięcy inaczej wierzących, których Kościół nazywa zazwyczaj heretykami. To on właśnie nakazał tysiącom ludzi powyrywać członki, wydłubać oczy, zamorzyć głodem w więziennych lochach.
Księdzu Carnescchiemu we Florencji kazał ściąć głowę i spalić jego ciało tylko za to, że tenże kapłan bratał się z luteranami. Wydał także rozkaz lekarzom, żeby przestali opiekować się chorymi, którzy przez trzy dni nie zażądają spowiedzi.
         Papieskie zalecenia na temat likwidacji herezji przesyłał również królowi hiszpańskiemu Filipowi II (1556-1598), a brzmiały one następująco: „Cienia litości! Nie wolno wybaczać! Usuwaj tych, którzy się ugną, i tych, którzy trwają w uporze. Ścigaj ich do ostatka, zabijaj, pal, zatop wszystko w ogniu i we krwi, aby pomścić Pana!”. Oczywiste jest, że Filip II, fanatyk religijny, posłuchał papieża i tępił różnowierców, wspierając działania inkwizycji i jezuitów.
         I tak zapłonęły stosy w Hiszpanii i państwach jej podległych: Niderlandach, Królestwie Neapolu, Księstwie Mediolanu.
         Ten wikariusz Chrystusa był psychopatycznym oprawcą, co udowodnił w liście do Katarzyny de Medici (Medycejskiej), królowej francuskiej, pisząc: „Niech pani nie odważy się uwierzyć, że może być dla Boga coś przyjemniejszego, jak prześladowanie i wymordowanie wszystkich przeciwników Kościoła katolickiego”.
         To wprost niewiarygodny skandal, ale Kościół katolicki zaliczył także tego barbarzyńcę i mordercą w poczet swoich świętych. Pius V został kanonizowany przez Klemensa XI.
        

54 komentarze:

 1. Nareszcie Rodan zajął się tematem Inkwizycji. Koledze, który w komentarzu proponuje założenie PARTII RODANA, hi hi hi, mówię jestem za! Dałeś dobry program, a teraz niech się Endrju martwi jak go zrealizować. Wracając do inkwizycji. To najbardziej koszmarna karta w dziejach Kościoła. Wymordowali setki tysięcy ludzi a może miliony i nikt do tej pory nie przeprosił za to religijne obłąkanie. Kościół powinien odpowiedzieć za to ludobójstwo. Ale milczy a nie wszyscy wiedzą o tych oprawcach mordujących niewinnych ludzi w imię Boga! A zakon dominikanów pierwszych inkwizytorów powinien być rozwiązany. Niech Partia Rodana umieści to w swoim programie. Ja do niej wstąpię!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj, tak, Partia Rodana, zapisuję się natychmiast! Endrju, przemyśl ten pomysł, bo warto!
  Jeśli chodzi o tzw. „Świętą Inkwizycję”, to jest ona, zdaniem zachodnioniemieckich historyków, odpowiedzialna za zamordowanie około 90 mln ludzi na całym globie na przestrzeni wieków. Kim był w takowym porównaniu pan Adolf H ? Żałosnym amatorem, gdyż wcale im nie dorównał, a jego osiągnięcia są przez cały świat potępiane, natomiast te owe papieskie bóstwa zostały ogłoszone jako święte i głupie ludziska się do tych diabłów modlą. Co by świat na to powiedział, jakby papeż Benedykt XVI modlił się do Adolfa: czyś ty bracie zgłupiał, czyż nie ma doskonalszych morderców, o których wsparcie można by zabiegać? Poza tym oni sprawili, że są wielkimi osobowościami, a Adolf był na tyle głupi, że skończył jako potępieniec i nic mu nie pomogły wszywki w mundurach z napisem „Gott mit uns” (Bóg jest z nami). Bo z kim bóg jest to zależy od zmyślnej strategii, a nie od prowizorycznego hasełka. Jakby Adolf był mądrzejszy, to dałby tak zmienić tekst biblii, aby zostać nowym prorokiem, którego przesłaniem byłoby zniszczenie niewiernego, żydowskiego motłochu i już cała zgraja fanatycznych katoli pomogłaby mu w tym zaszczytnym dziele, a w Generalnej Guberni rządy dziś sprawowałby niejaki von Rydzyk.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tez wstepuje do Partii Rodana. Ale czy ona powstanie? Rodan zabierz glos w tej sprawie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie że zająłeś się tym tematem,tak omijanym przez wszystkich dookoła.KrK to morderca milionów istnień-a ja pytam w imię czego? Majątku,wiary,własnych zachcianek,sadyzmu,? Tak trzymaj Endrju!
  Katarzyna J (a co do partii to może lepiej sektę wyznawców Rodana hahahahhaha!)

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja do partii Rodana ani do jego sekty nie wstąpię bo to DYKTATOR!!!!!!!! Natomiast temat palce lizać. Odbrązowić ten Kościół - mordercę milionów ludzi!!!!!
  MS

  OdpowiedzUsuń
 6. Kościół katolicki wynosi na ołtarze zbrodniarzy.Nie rozumiem,jak człowiek 21-go wieku może to tolerować,a wręcz cieszyć się i oddawać hołd takim kreaturom.Świat oszalał!Zbrodnie inkwizycji nie dadzą się wymazać z ludzkiej pamięci zwykłym słowem przepraszam.Ludzkość straciła bezpowrotnie wiele tysięcy wspaniałych dzieł literackich,które kazał spalić psychopata papież.Świat jest tak skonstruowany,że nic nie jest stałe,wszystko się zmienia,więc już nadszedł czas,aby zbrodniczy katolicyzm upadł.Gratuluję Andrzeju i pozdrawiam serdecznie.Sarenka

  OdpowiedzUsuń
 7. Odkrywasz otwarcie zamkniete karty historii kosciola.Tak trzymaj!
  E.D

  OdpowiedzUsuń
 8. ..... Andrzej... może jakiś cykl w stylu "słowo na niedziele"?....a co do sformalizowania "działalności" na stronce Rodana... byłoby miło i sympatycznie, jednak partia wymaga zaangażowania rzeczywistego, źródeł finansowania, struktur i programu.... lepiej zacząć od stowarzyszenia i w tych ramach poszukać finansowania i metod działania.... zabawa jest fajna, kiedy jednak przyjdzie do realizacji fantazji, wielu wymięka... a szkoda, bo sformalizowana grupa obrońców rozumu, jest bardzo potrzebna naszemu krajowi.... :)))) ...

  misio_pacyfka

  OdpowiedzUsuń
 9. Brawo Endrju!!!! temacik wyborny !!

  OdpowiedzUsuń
 10. Można tylko powiedzieć jedno gdyby ludzkość nie miała KK to już dzisiaj latalibyśmy na Marsa jak na Hawaje! Wiadomo było że prawie od zarania KK był największym hamulcowym postępu! Bo wyobraźmy sobie co mógłby osiągnąć Leonardo Da Vinci gdyby miał do dyspozycji komputer i nie musiał ukrywać się ze swoimi teoriami! A do partii Rodana wstąpię taka partia z czasem ma szansę! A KK należało by zdelegalizować!
  A.P.

  OdpowiedzUsuń
 11. Trzeba delegalizację przeprowadzać stopniowo. Najpierw Dominikanów, bo wymyslili inkwizycję, potem redemptorystów, bo wymyslili Rydzyka i tak dalej, ale bardzo szybko. Do Partii Rodana też wstąpię! To mądry i zajadły przywódca.
  Hal.Kow.

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgłaszam swój akces.Popieram.
  Może coś Andrzej napiszesz o ty jak to jest możliwe ,że Jan Paweł II Alojza Stepinaca biskupa Zagrzebia z lat II wojny światowej mógł ogłosić męczennikiem.Ten diabeł dawał przyzwolenie temu rzeźnikowi Ante Gotovinie na holocaust w stosunku do niekatolików na terenie ówczesnej Chorwacji.Sposoby eksterminacji popierane przez Aloisa przewyższają okrucieństwem hitlerowskie nikczemności.
  Pozdrawiam
  Sławek S.

  OdpowiedzUsuń
 13. Partia Rodana powinna nazywać się PLM /Partia Ludzi Myślących/. Andrzej mysle, ze pociagniesz temat inkwizycji dalej. Byłam na FB tam się toczy ciekawa dyskusja na ten temat. Dlaczego milczysz i nie bierzesz udziału w tym sporze? Ale oni dyskutują ale chyba jeszcze nie czytali bloga bo co chwila zjeżdżają z tematu. Jest jednak gorąco! Potrafisz rozpalić ludzi.
  Sylwia T.

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy aby dzisiejszy katolik nie myli czasami pojęć ? Czyżby Jezus założył Kościół Katolicki? Nie, to zrobił człowiek, tłumacząc innym, że ma jakąś tam misję do spełnienia. To znaczy jest on też za działalność tej instytucji odpowiedzialny. To znaczy się, jak ksiądz gwałci dzieciaka, to nie w imię Jezusa, tylko we własnej intencji. Jak papież nakazywał spalić żywcem człowieka to też może w imię Jezusa? Czy to już aby nie jest lekka przesada? Ja się swoją drogą zastanawiam, co by sam Jezus na permanentne nadużywanie jego imienia do świadomego, bezprecedensowego krzywdzenia oraz wprowadzania ludzi na błędną drogę powiedział. Czy aby stanąłby osobiście w o bronie pedofila i mordercy, czy taka była jego wola i nauka? A co z tym wielkim majątkiem kościelnym, co z praniem w Watykanie mafijnych pieniędzy- czy to też nauki Chrystusa? Wyznawca Chrystusa to chrześcijanin, a katolik to wyznawca religii katolickiej. Jeden z drugim nie ma nic wspólnego- i tego się należy trzymać! Proszę tylko o jedno, żeby nie paprać rąk Chrystusa w krwi niewinnie katowanych i pomordowany ludzi, bo nikt katolikom do tego prawa nie dał! Niech Watykan wreszcie odpowiada za swe zbrodnie i przestanie się wiecznie zasłaniać Jezusem pracując cały czas tylko i wyłącznie dla szatana!

  OdpowiedzUsuń
 15. Mam hasło: PARTIA RODANA TO JEST TO! Ale spokojnie czekam jak Wielki Mistrz zabierze głos w tej sprawie.
  Teraz zaczynam czytanie bloga od samego początku. Nie przypuszczałem, że jest tyle interesujących tematów. Jutro mam wolne to mogę czytać do rana. Do rana Rodana, rymło mi się!
  I poza tematem: zamówiłem książkę w internecie u Arispoland i nie dostałem odpowiedzi że zamówienie przyjęto i kiedy wysyłka. Co jest?! Tyle zamówień, że czekam w kolejce czy lekceważka klienta?

  OdpowiedzUsuń
 16. Anonimowy z dn.05.05.2011.g.22.03 -a cóż to znaczy nie "paprać rąk Jezusa" ? - czyż nie w Jego imię zabijano i mordowano tzw. niepokornych - to przypomnę słowa Jezusa -->ew.Łuk.19;27 ..."Ale tych nieprzyjaciół moich,którzy nie chcieli,bym ja królował nad nimi,przyprowadźcie tutaj i zabijcie ich na oczach moich" - zaiste slowa pełne miłosierdzia - czyż jeszcze bardziej można "spaprać te święte rączęta "???
  Podpisano : Grażyna (wilk)

  OdpowiedzUsuń
 17. Grażyna? Czy masz pewność, że to aby Jezus powiedział, czy aby tak zwani „namiestnicy” nie puszczali, co im ślina na język przyniosła, bez względu na późniejsze konsekwencje? Mi się osobiście podoba ten pomysł, aby wreszcie watykan odpowiedział za swe „dobrodziejstwa” wobec ludzkości, bo jak to się mówi: ludzie ludziom zgotowali ten los, a ten gościu 2000 lat temu, to nawet sobie z tego sprawy mógł nie zdawać, jaką morderczą machinę w ruch wprawił
  Wiesiek

  OdpowiedzUsuń
 18. A w jaki sposób Watykan ma odpowiedzieć za swoje zbrodnie? A jak Kościół w Polsce ma odpowiedzieć za rozgrabywanie majatku narodowego i przejmowanie nie ruchomości, które do niego nigdy nie należały, np. po kosciele niemieckim? Czy chrystus ma coś z tym wspólnego? Machina Kościoła zmiecie wszystko co na drodze stanie w bogaceniu się i opływaniu w dostatki. Czy Rodan cokolwiek zmieni? Nic nie zmieni. Czy kogoś przekona do swoich teorii? Nie przekona bo jego twórczość doceniają Ci już przekonani co widać po wpisach. Pozostali bedą się karmić trującą papką Naszego Dziennika i rydzykowej radiotelewizji.KRISS

  OdpowiedzUsuń
 19. W powiecie Nyskim w ciągu 40 lat 17 wieku spalono ponad 2000 czarownic . 60% ich majatku przejął kościół. Tak powstało" kościelne " miasto Nysa. Ponieważ biednych "czarownic" raczej nie palono więc zakładając bezpiecznie dom + 3,2 ha ziemi . Kościół pozyskał na drodze przestępstwa ( zbrodni ze szczególnym okrucieństwem) 4 tyś ha +1200 budynków.
  Może by tak kościół zaczął oddawać co ukradł najlepiej z odsetkami za 300 lat. A ile jest takich miast i osad jak Nysa? Tysiące. Kościół polski jest teraz bogatszy niż kraj i ciągle żąda więcej. Rodan zajmij sie tym tematem, bo to woła o pomstę do "nieba"
  Nissa.

  OdpowiedzUsuń
 20. Nie ma dla mnie znaczenia, czy ktos wierzy w"tą bajeczkę o Jezusie, która nam czyt. kościolowi, dała tyle korzyści" -(to słowa papieża Leona)
  Ale jedno jest pewne, skoro Watykan zaakceptowal taki, a nie inny skład i treść biblii, to albo sam robi z Boga i Jezusa ( pamietajcie, że w/g biblii- to sa osobne byty), albo te słowa sa prawdziwe.Więc obłuda jest plucie na kościół i chęć oczyszczania Jezusa. Albo moi drodzy rybki, albo akwarium.
  Grazyna (wilk)

  OdpowiedzUsuń
 21. Po słowie Jezus, przed nawiasem, uciekł mi wyraz :idiotów. Przepraszam
  Grazyna (wilk)

  OdpowiedzUsuń
 22. Według mnie, to Watykan wykreował sobie taki model „pisma świętego“, aby móc czerpać z tego tytułu jak najwięcej korzyści. Kościół Katolicki jest formą krwiożerczego biznesu, który nie akceptuje ogólnoludzkich reguł moralnych, gdyż jego zdaniem jest ponad wszystkim i wszystkimi. Ale by się kolega Papież zdziwił, jakby się okazało, że Bóg naprawdę istnieje i nagle Jezus schodząc ponownie na ziemię, pociągnąłby tę bandę do odpowiedzialności za swe czyny, nieprawdaż? Mnie się osobiście wydaje, że tylko jakiś spory kataklizm może spowodować zmianę myślenia ludzkości, ale wtedy, to może już być na to za późno
  Patrick Pal

  OdpowiedzUsuń
 23. Patrick P. - Watykan juz sobie ostrzy pazurki na inna wersje bajeczki o Bogu i innych biblijnych postaciach, nie trwoni czasu i "idzie z duchem postępu" który wyraża "złotymi usty" niektorych biskupow, snując plany chrystianizacji kosmosu i innych "człekokształtnych", ktorzy nieopatrznie pojawia sie na naszym łez padole - Ziemi.Przyjdzie nam szukać miejsca poza naszym ukladem slonecznym - bo ta pieprzona zaraza jak plaga egipska pożera wszystko co po drodze.
  Grazyna (wilk)

  OdpowiedzUsuń
 24. Ufoludki zostawią Watykan na pastwę Jezusa. Jak zaczynał się w to bawić, to niech teraz skończy :DDD

  OdpowiedzUsuń
 25. Watykan nigdy nie odpowie za swoje zbrodnie, bo to najbogatsze na świecie imperium zła. Może odpowiedzieć dopiero wtedy, kiedy jak to napisał Rodan, czy Descner, dokładnie nie pamiętam: GMACH CHRYSTIANIZMU ROZLECI SIĘ W HURAGANIE GROMKIEGO ŚMIECHU! Oby jaknajszybciej!!!

  OdpowiedzUsuń
 26. Watykan rozleci się w wielkiej trwodze, a następny papież utonie uciekając na piechotę ze swej siedziby. Widziałem jego zatrwożoną twarz we śnie, jak znikał pod wodę zabrany przez wartki nurt... a kiedy? Niedługo, jak Etna znowu do boju ruszy, to będzie początek końca :DDD

  OdpowiedzUsuń
 27. Przestań koleś chrzanić, to jest jakbym oglądał „Jak rozpętałem II Wojnę Światową” . Nawiedzony jakiś jestes czy co? Czego się ochlałeś idioto, mózg tobie wypaliło? Pewnie w Tworkach już ciebie szukają! He he he

  OdpowiedzUsuń
 28. Czy Watykan się rozleci czy nie to jest wtórna sprawa. Tu chodzi o religię, która zatruwa umysły ludzkie. W XXI wieku wiara w te bajeczki wymyślone kilka tysięcy lat temu przez proste /jak na owe czasy/ żydowskie umysły nie śmieszy ale przeraża. Trzeba dotrzeć do ludzi, wyjaśniać, tłumaczyć, dawać argumenty itd. Jeżeli ludzie nie pojmą, że wierzą w mity to Krk nadal będzie potężny. Do jego bogactwa przyczynia się Państwo, które rozdaje mu ziemię, budynki, wszystko czego zażąda.Jak Kościół straci wyznawców albo sporą ich część nie będzie miał oparcia psychicznego, zacznie tracić rację bytu. Ten blog niewiele załatwi chociaż jest potrzebny. Takich odważnych Rodanów powinno być tysiące. Inaczej jeszcze w następnych wiekach będziemy słuchać opowiastek jak Jezus wjeżdżał na osiołku do Jerozolimy albo jak Jakub po drabinie wchodził do nieba a córki Lota gwałciłyy ojca. Biblia powinna zostać dorobkiem żydowskiej literatury a nie Pismem Świętym dla maluczkich mózgów.
  Ale kto się odważy??!!Więcej Rodanów to może to przyniesie efekt.

  OdpowiedzUsuń
 29. Do anonimowego z 7-go maja godz.1.04:
  Rydzyk nie podniecaj się, kogo ty tutaj chcesz teraz jeszcze zwodzić? Chyba tylko siebie samego. Twoja egzystencja ma pewne granice, zapomniałeś już o tym? Sam wybrałeś swoją drogę. Więc napatrz się szybko na te komedyjki i podbuduj swój status oraz ego kupując nowego Maybacha i nie zapomnij postawić jeszcze szybko tej własnej świątyni, póki możesz, bo i tak niedługo diabli ciebie wezmą

  OdpowiedzUsuń
 30. Ja teraz zajrzałam na posty Rodana "Bomba cyka u Rydzyka" i zmartwiałam. Jak ziemia może nosić zakonnika z duszą diabła, cwaniaka i wydrwigrosza, wyciagajacego łape po wdowi grosz. To człowiek bez skrupułów!!!! W normalnym państwie oddawna siedział by w więzeniu ale tutaj bezsczelnie celebruje na Jasnej Górze mszę za błogosławionegi JP2. I to jest ta podwójna, potrójna moralność katolicka. A w zasadzie NIEMORALNOŚC.
  Kryst.

  OdpowiedzUsuń
 31. A w naszym "normalnym" kraju ściga się ,wyznaczając oddzialy kryminologow, do ustalenia kto "zapierdolił" z drzwi kościola mosiężna klamkę, którą ten złodziej, bandyta i świętokradca, oddał w skupie złomu, za co kupił pół chleba i litrasa ruskiego spirtu na bazarku.
  Grażyna (wilk)

  OdpowiedzUsuń
 32. Ten kraj jest praworządny. Ściga się też ministrantów bo pobili księdza. Ale ten ksiądz ich najpierw zgwałcił. Ministrańci idą do poprawczaka a ksiądz nadal odprawia msze i rozgląda się za nowym, młodym "towarem". W tym praworządnym kraju księża są bezkarni. Ciekawe czy płacą ZUS no bo podatków nie płacą no bo z czego. Są ubodzy jak Jezus.
  Czy Rydzyk płaci podatki od swojego imperium? Dostał jakąś śmieszną grzywne chyba 3 tysiaki ale publicznie powiedział, ze nie zapłaci bo nie ma z czego. Śmiać sie czy płakać.
  Seremak

  OdpowiedzUsuń
 33. Seremak - ani sie nie smiac , ani płakać, tylko obrzygać! Bo to nasze"praworzadne i sprawiedliwe" państwo ma nas wszystkich w dupie i wie,że jak nie będzie podskakiwac kościołowi, to ten z ambony nie obrzuci go gównej - przeciez wiesz - to nie jest "perfumeria".
  Grazyna (wilk)

  OdpowiedzUsuń
 34. Hi, hi, Grazyna masz rację. Ale coś trzeba robić. Nie można tego tak zostawić. Kościół nie może być bezkarny. Zabiera co chce. A jego ludzie chodzą jak nasi właściciele. Przecież państwo to nie rząd ale MY!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 35. Grazyna dobrze pisze. To państwo ma nas w dupie. Rząd liczy na poparcie kościoła w wyborach. To naiwność. poparcie jest zarezerwowane dla Jarka Kaczyńskiego. On da więcej kościołowi niż Tusk. On da im wszystko czego zażadają. Nawet Wawel ze swoim bratem. Zyjemy w kraju absurdu, którym rządzi Episkopat. Mozna sie tylko zastanawiać jak do tego doszło. Dlaczego ludzie wariują i nie widzą pazerności kościelnych.
  Rodan, przepraszam że nie na temat twojego ciekawego posta, ale mnie poniosło. Jak czytam komenty to widzę że innych też ponosi.
  Lucy

  OdpowiedzUsuń
 36. Może w pewnym momencie do ludzi wreszcie dojdzie, że KKat jest okupantem naszego kraju tłumacząc swoją działalność jakimś idiotyzmem szczęśliwego życia po śmierci? Ja mam zamiar być szczęśliwa tu i teraz, a czy oni mi za operację zmasakrowanej w wypadku samochodowym nogi zapłacą? Oni są tylko nastawieni na zabieranie ludziom pieniędzy, czy to jest tak trudno zrozumieć? Jakby rząd nie wydawał tyle szmalu na tych darmozjadów, to może i na moją operację gotówka by się znalazła?
  Madzia

  OdpowiedzUsuń
 37. Odnośnie inkwizycji:
  „A jeśli się mylisz i Bóg istnieje, to głupio będziesz wyglądał stojąc po śmieci przed obliczem Pańskim”- stwierdziła teściowa po niedzielnym objedzie.
  Moja odpowiedź była bardzo lapidarna: jeśli mama mówi o bogu tych papieży-inkwizytorów, albo księży o pedalskich i pedofilistycznych ciągotkach, to ja ani sobie, ani moim synkom takiego nieba nie życzę!
  M.B.

  OdpowiedzUsuń
 38. Kościół nadal ma inkwizytorów, tylko już nie palą na stosie ale kategorycznie stwierdzają co jest dla ludzi dobre a co nie. I jak się nie podporządkujesz starcom z Watykanu to masz grzech. Nadal ma egzorcystów, których liczba rośnie bo podobno ludzi opętanych przez szatana jest coraz więcej. A mnie się wydaje, że to Kościół jest opętany przez szatana, którego przecież sam stworzył.

  OdpowiedzUsuń
 39. http://konradjestwrwandzie.wordpress.com/ - zajrzyjcie na caly temat. Jest tam filmik jak podpuszczeni przez księży i misjonarzy murzyni sami pala żywcem swoich pobratymcow, dzieci, matki,żony, za to ze nie godza sie przyjąć religii katolickiej - to sie dzieje za cichym poparciem "pasterzt krk" - to sie dzieje TERAZ - współcześnie. Nie ma nic gorszego na świecie jak fanatyzm religijny.
  Grazyna (wilk)

  OdpowiedzUsuń
 40. Sorki - link nie świeci - wpiszcie sami ten link w wyszukiwarkę - mnie wlosy dęba stanęły i nie zniechęcajcie sie - ten film tam jest - tylko poszukajcie .
  Grazyna (wilk)

  OdpowiedzUsuń
 41. Link nie działa ale zaraz go wpiszę w wyszukiwarkę. Jeżeli Rodan to oglądał a wiem że czyta nasze komentarze to powinien zareagować na fejsie.
  Kryst.

  OdpowiedzUsuń
 42. Z przykrościa zawiadamiam, że opisywany filmik o paleniu żywcem swoich pobratymcow nie wyrazajacych zgody na przejście na katolicyzm, zostal usuniety, bo był na maxa drastyczny.Znalazlam jednak inne- podobne i dwa z nich FB - mi wycięło, jednak inne dwa jakoś cudem zostały. Jeden z nich wrzucilam na dyskusje na fb u Rodana , a dwa sa , albo na str. głównej fb, albo na moim profilu i zajrzyjcie na moja tablice ew, na notatki - a co mi tam podaję : Grazyna Kuźmicka - avatar - wyjący wilk.

  OdpowiedzUsuń
 43. Mozecie sobie szczekać jak wilki a KOSCIÓŁ i tak będzie Kościołem bo jest ŚWIETY!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 44. Kościół pedofili ma być świętym??? Ależ tutaj, to jest obłuda, która nie pozostanie bez odzewu, gdyż jeśli gwałciciel, czy morderca bałwochwalczo określi siebie jako świętą jednostkę, to nie znaczy to automatycznie, że nią jest w obliczu Pana! Jeśli zaślepieni ludzie określą innego, niegodziwego przedstawiciela Watykanu jako świętość, to również przed obliczem Pańskim nie jest to mile widzianym gestem. Każdy ma swoją własną historię do opowiedzenia i będzie mu ona rzucona przed oczy przez Pana, niezależnie czy mu się to teraz podoba czy też nie. Uczciwi ludzie nie mają się czego obawiać, gdyż nie przynależność religijna decyduje o tym, jak wartościową jednostką się w tym życiu było, tylko z jakim poświęceniem dla innych i wyzbyciem się własnych korzyści determinowało się każdy jeden dzień.

  OdpowiedzUsuń
 45. Anonimowy (10.05.2011.g.13.31) - ty masz rację -> kościół święty, świety ząb, święta krew spuszczona z trupa, świety w Świebodzinie, świety w Toruniu, świety (już aby q..wa patrzeć) Lech z samolotu....itd. Ludzie pomóżcie , bo może by o jakichs świetych pedofilach , albo ludobójcach przypomnięć temu "obrońcy kościoła świętego"....
  Grażyna (wilk)

  OdpowiedzUsuń
 46. He he he, dobrze mu przywaliłaś. W poprzednich postach też się trafiali nawiedzeni. Czego oni tu szukają?!!!!

  OdpowiedzUsuń
 47. Czego oni tu szukają? A nie wiesz? Rydzyk i spółka muszą wiedzieć jak w Polsce ludzie tykają. Ci, którzy nie chodzą do spowiedzi wylewają się u Rodana. Ja myślę, że te prywatne wpisy są częściej czytane przez naszych przewielebnych jak przez ateistów! Czasami jednemu czy drugiemu wino mszalne do głowy uderza i próbuje udawać chojraka. Sama po dwóch setkach idę na barykady, a co dopiero obrońcy „Przenajświętszej Mamony”
  Maryśka D.

  OdpowiedzUsuń
 48. Od kilku godzin nie mogłam wejść ani zalogować się. Czy to katole dają o sobie znać? Blokują? Nie poddają się, walczą z prawdą. To i tak dobrze Rodanie, że nie palą cię na stosie. Jestem tego zdania co Maryśka D. Wielebni cie dokładnie czytają tak jak kiedyś Marksa i Engelsa. Oni muszą wiedzieć co niewierni myślą. A tu sie dowiedzą i czasem im żółć sie wylewa.

  OdpowiedzUsuń
 49. Przez trzy dni nie mogłem wejść na Blog Rodana. Trzy dni temu dałem komentarz i nie widzę go. Znikł! Co się dzieje? Katole atakują?!

  OdpowiedzUsuń
 50. No to widzę,że nareszcie "odblokował" się blog !
  Zatęsknili "wierni" za laniem po dupie, bo po glowie nie ma juz sensu ich lać, bo jak mawiali starozytni chińczycy : marneee szanseee, bo tu nawet "odnowa biologiczna " nie da sobie rady.
  Witam odblokowanych Grażyna (wilk)

  OdpowiedzUsuń
 51. Blog działa. Teraz mogę córce dać do poczytania. Żonie nie dam bo ona wie swoje i do kościółka lata. Mam nadzieję, że córka będzie mądrzejsza. Niech poczyta Rodana. To dobra szkoła!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 52. Blog Rodana ma charakter kultu dla wszystkich rodaków, którzy są upokorzeni jarzmem katolickiego zaboru. Może kiedyś Polska będzie wolna? Może kiedyś zwykły człowiek zdejmie klapki z oczu i przestanie kolaboracje z okupantem? Może kiedyś będziemy się z tego śmiać, że istniał konkordat i musieliśmy jako biedacy płacić grube pieniądze na inne, bogate państwo?
  Janek z Opola

  OdpowiedzUsuń
 53. kto stoi za kosciolem katolickim dowiesz sie z programu Walter Vaith
  bardzo interesujacy tez jest program Gry Bogow i Die erschaffung des auserwähltes Volkes niema tlumaczenia kto umi po niemiecku niech obejrzy faktem jest ze KK jest w perfidny sposob uzywany przez
  ludzi ktorzy niszcza ludzi ich rozwoj i wiedze a szczegolnie biala rase

  OdpowiedzUsuń
 54. I'm not sure where you are getting your information, but great topic. I needs to spend some time learning more or understanding more. Thanks for great information I was looking for this information for my mission.
  See this: tak, http://abnormality.waw.pl/bez-kategorii/darmowe-sex-oferty/

  OdpowiedzUsuń

Jeśli chcesz skomentować nie tworząc konta, wybierz NAZWA/ADRES URL albo ANONIMOWY.